Ułatwienia dostępu

12 411-96-13

Usługi

Wypełnienia światłoutwardzalne

W naszej placówce stomatologicznej stosujemy wypełnienia światłoutwardzalne, gdyż w ciagu kilkunastu sekund zapewniają utwardzenie materiału w zębie za pomocą lampy polimeryzacyjnej. Ta metoda pozwala dobrać barwę i odcień koloru plomby. 

Leczenie kanałowe 

Leczenie endodontyczne czyli kanałowe jest potrzebne w sytuacji zapalenia miazgi np. ze względu na próchnicę. Wtedy należy dokładnie oczyścić komory i kanały z zakażonej miazgi i wypełnić je odpowiednim materiałem. W ten sposób przerywamy dolegliwości bólowe, gdyż niekiedy pacjent przychodzi na zabieg już z bólem.

Rentgen: cyfrowo - punktowo i panoramicznie

Nasza Cyfrowa Pracownia RTG pozwala przy minimalnej dawce promieniowania wykonać cyfrowe zdjęcia zębów. Dysponujemy nowym rentgenem Planmeca ProMax® 2D S3 do obrazowania: panoramicznego, dokładnego obrazowania zewnątrzustnego zgryzowo-skrzydłowego, TMJ, obrazowania zatok i tomografii 2D. Ponadto także nowym wewnątrzustnym aparatem Planmeca ProX™, który zapewnia precyzyjne pozycjonowanie oraz najlepszą jakość obrazów w wysokiej rozdzielczości.

Dzięki naświetlaniu RTG mamy możliwość zdiagnozowania stanu uzębienia przed i po leczeniu stomatologicznym pacjenta, np. jakość i rezultat wypełnienia zęba, obecność i zaawansowanie próchnicy oraz jakie są zmiany zapalne w obrębie jamy ustnej.

Piaskowanie

Piaskowanie zębów jest zabiegiem higienicznym w celu usunięcia osadu na zębach. Płytka nazębna tworzy się z drobnoustrojów oraz ze złuszczonego nabłonka. Jeżeli regularnie nie usuwamy tego osadu powstaje próchnica, gdyż bakterie osłabiaja szkliwo tworząc kamień nazębny.

Piaskowanie jest szczególnie potrzebne dla palaczy tytoniu i osób pijących dużo kawy i herbaty. Ten zabieg jest bezbolesny i trwa około 30 minut.

Wybielanie zębów

Jeżeli chcemy zęby rozjaśnić to je wybielamy. Należy pamiętać, że ten zabieg trzeba poprzedzić wyleczeniem próchnicy. Przed kuracja oraz kilka tygodni po niej pacjent stosuje pastę na nadwrażliwośc zębów. W trakcie zabiegu należy stosować odpowiednią dietę.

W naszej placówce stomatologicznej wykonujemy wybielanie zębów dwoma metodami: nakładkowo lub przy pomocy pasków.

Wybielanie nakładkowe eliminuje przebarwienia zębów i polega na wykonaniu szyn w gabinecie a następnie na nakładaniu żelu przez pacjenta w domu. Z kolei wybielanie przy pomocy pasków jest dużo tańsze niż nakładkowe, ale efekt nie jest tak długi. Na zęby nakłada się paski wybielające. Efekt wybielania utrzymuje się około 2 lata.

Chirurgiczne usuwanie zębów

Czasami zwykłe usunięcie zęba nie jest możliwe np. gdy nie ma korony, a korzenie są mocno zakrzywione. Chirurgicznie usuwa się zęby mądrości (ósemki) oraz zęby zatrzymane czyli niewykształcone w całości, ale tkwiące w kości szczęki i powodujące cykliczne stany zapalne, ropnie, próchnicę.

Przeciwskazaniem do chirurgicznego wyrwania zęba są np.: choroby serca, nadciśnienie, nadczynność tarczycy, cukrzyca,  białaczka, szczękościsk, opryszczka oraz ciąża.

Resekcja wierzchołka korzenia zęba

Jeżeli leczenie kanałowe nie dało optymalnego rezultatu ratujemy ząb przezd usunięciem – resekcją wierzchołka korzenia zęba. Zabieg polega na odcięciu wierzchołka korzenia zęba, usunięcie zmian zapalnych i uzupełnienie braku kostnego materiałem kościozastępczym. Regeneracja kości trwa około pół roku.

Plastyka tkanek miękkich jamy ustnej

Czasami w jamie ustnej występują uszkodzenia tkanek miękkich. Przeprowadzamy zabiegi plastyczne, np.: pogłebiania przedsionka jamy ustnej, korekty kształtu dziąseł oraz podcięcia wędzidełka.

Operacja torbieli

Torbiel może znajdować się także w jamie ustnej oraz na twarzy. O tej przypadłości dowiadujemy się zazwyczaj podczas bagania rentgenowskiego panoramicznego lub wewnątrzustnego. Usuwamy torbiel korzeniową, która występuje w tkance kostnej i jest wywołana zapaleniem tkanek okołowierzchołkowych zęba. 

Każda torbiel korzeniowa jest usuwana chirurgicznie. Brak leczenia torbieli może powodować nawet raka płaskonabłonkowego.

Wyłuszczenie lub wycinanie guzków

W naszej placówce dokonujemy zabiegu wyłuszczenia lub wycinania guzków i polipów w jamie ustnej. Usuwamy patologiczną zmianę o niewielkich wymiarach z tkanek miękkich w ten sposób, aby zachować tkanki zdrowe. W ten sposób pacjent pozbywa się dolegliwości a nawet bólu, który wiąże się z niepożądanym guzkiem lub polipem.

Wycięte guzki wysyłamy do badania histopatologicznego.

Protezy akrylowe

Akrylowe protezy zębowe są całkowite lub częściowe. Mogą być one refundowane przez NFZ w ramach ubezpieczenia zdrowotnego (raz na 5 lat) lub odpłatne. 

Protezy szkieletowe

Protezy szkieletowe są protezami ruchomymi, częściowymi opartymi na własnych zębach pacjenta. Są one bardziej komfortowe w używaniu.

Protezy nylonowe

W naszej ofercie występują również protezy nylonowe. Wykonywane są z materiału elastycznego.

Mosty i korony porcelanowe

W sytuacji gdy chcemy przywrócić kształt i kolor zębów oraz funkcję wykonujemy trwałe uzupełnienie protetyczne - korony porcelanowe, które pięknie  się prezentują i są trwałe. Stosujemy je na podbudowie metalowej lub w wersji pełnoceramicznej.

Mosty z porcelany są  komfortową alternatywą dla niewielkich protez. Osadzane są na zębach własnych lub implantach. Przęsłami mostu może być jeden lub kilka brakujących zębów.

Protezy natychmiastowe 

Protezy natychmiastowe wykonujemy przed usunięciem zębów i zakładamy je bezpośrednio po ekstrakcji zębów. Dzięki temu pacjent zyskuje komfort posiadania i używania kompletnego uzębienia.

Protezy na poczekaniu

Na życzenie pacjenta wykonujemy także protezy zębowe na poczekaniu. Czas oczekiwania - w ciągu jednego dnia.  

Naprawy protez zębowych

Zapraszamy do naprawy pękniętych lub złamanych protez zębowych. Wykonujemy naprawy w terminie ekspresowymw ciągu dwóch godzin.

Możemy także wykonać szybkie odnowienie protezy - podścielenie - w ciągu jednego dnia.

Mamy własne laboratorium protetyczne i wykonujemy protezy zębowe i mosty bez kolejki (także w ramach NFZ).Lokalizacja

DENTYSTYKA
Stomatologiczna Spół. Pracy
ul. Kielecka 7B
Kraków 31-526
Polityka prywatności
Klauzula informacyjna

Rejestracja

Godziny przyjęć

Stomatolodzy:
poniedziałek - piątek
8.00 - 19.00

Pracownia RTG:
poniedziałek - piątek
9.00 - 13.00 oraz 13.55 - 17.30

Copyright © 2017 Dentystyka. All rights reserved.